Zgłoś swoją szkołę!

6 Marzec 2018

Zgłoś swoją szkołę do kampanii Rowerowa Wiosna w ramach LoveRowy Lublin, która rusza po raz pierwszy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w nowej kampanii edukacyjnej „Rowerowa Wiosna”, której celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do codziennego przyjeżdżania rowerem do szkoły.
Nabór prowadzimy do dnia 9 marca włącznie poprzez wypełnienie aktywnego formularza zgłoszeniowego

Celem kampanii „Rowerowa Wiosna” jest promocja zdrowego stylu życia wśród uczniów i uczennic oraz zachęcenie ich do codziennej aktywności fizycznej. Jazda na rowerze, rolkach, wrotkach lub na hulajnodze zapewnia codzienną dawkę ruchu, przyczyniając się także do poprawy koncentracji podczas nauki oraz zwiększania umiejętności bezpiecznego poruszania się po drogach. Rywalizacja w ramach Kampanii odbywać się będzie na poziomie najlepszej szkoły, klas oraz uczniów. Nagrodą główną dla najlepszych szkół będą zadaszone parkingi rowerowe.

Tegoroczna edycja kampanii „Rowerowa Wiosna” będzie obfitowała w nowe atrakcje i nagrody. Liczymy, że dzięki Państwa zaangażowaniu będzie możliwe osiągnięcie jeszcze lepszych wyników.

W ramach przygotowania do Kampanii zostanie zorganizowane spotkanie w Wydziale Oświaty i Wychowania UM Lublin, zaś przed rozpoczęciem akcji w każdej szkole odbędą się specjalne spotkania mające na celu zachęcenie uczniów i uczennic do wzięcia w niej udziału. Równocześnie, podobnie jak w zeszłym roku, zainteresowane klasy będą mogły uczestniczyć w praktycznych zajęciach bezpiecznej jazdy rowerem po mieście, będących rozwinięciem programu wychowania komunikacyjnego w szkołach.